skip to main content
Breaking News

Pandemie navždy změnila způsob, jak lidé cestují, myslí si šéf Airbnb Chesky

Svět už nikdy nebude takový, jaký býval. Cestování už nikdy nebude jako dříve. O tom je alespoň přesvědčen šéf Airbnb Brian Chesky.

„Neznamená to, že se nic z toho starého světa nevrátí. Znamená to pouze, že se nevracíme v čase, ale pohybujeme se kupředu,“ uvedl pro BBC.

Reklama

Upozornil na to, že rozmach práce z domova vedl ke stírání rozdílů mezi cestami za zábavou a pracovními cestami. Lidé se podle něj rovněž začali snažit trávit více času s rodinou a přáteli.

„Domnívám se, že to, co dnes vidíme, je úplná revoluce v cestování. Dříve jsme žili na jednom místě – ve svém domově – přesunovali se do jiného místa – kanceláře – a na další místo jsme cestovali. Nyní se všechna tato místa sbližují,“ řekl.

Reklama

Technologie umožňující práci na dálku podle Cheskyho zásadně změnily potřebu dopravovat se do práce. Rovněž upozornil, že lidé nyní využívají možnost žít a pracovat mimo domov ne pouze na několik dnů či na týden, ale na měsíc či na celé léto.

„Někteří lidé volí možnost stále měnit místo pobytu a dokonce ani nemají žádné trvalé bydliště,“ dodal.

Další významnou změnou je podle šéfa Airbnb nárůst zájmu o lidský kontakt při cestování, který je důsledkem toho, že mnozí lidé v rámci práce z domova tráví více času o samotě. Airbnb například v letošním druhém čtvrtletí zaznamenala ve Spojených státech nárůst rodinných rezervací u víkendových pobytů o 70 procent oproti stejnému období roku 2019.

Reklama
Reklama