Nezáleží na tom, jestli hledáte comfort food na zahnání lednového splínu, chcete v novém roce jíst zdravěji nebo prostě jenom už dlouho toužíte ochutnat tuhle vydatnou polévku plnou nudlí, masa, vajíčka a dalších ingrediencí, ramen je vždycky dobrá volba.

V Praze najdete celou řadu míst, kam si na něj zajít, proto jsme vybrali ta, která jsou podle nás sázkou na jistotu. Legendární Misku ramen na Vinohradech v našem seznamu nenajdete, místo toho vám přinášíme tipy, které jste možná neznali, ale určitě stojí za to.


Engawa Praha

Engawa se zaměřuje hlavně na sushi, jejich specialita je příprava menu hostům na míru, ramen je tu ale minimálně stejně výborný. A pokud se do japonské kuchyně zamilujete tak, že se budete chtít naučit i jazyk, dokonce tu zprostředkovávají kurzy japonštiny.


Takumi Praha

Takumi patří mezi ty nejlepší ramen podniky v Praze. Kromě kvalitních surovin tady sází na příjemné prostředí a širokou nabídku verzí ramenu, ke kterým mají i autentické japonské předkrmy. A pokud budete mít chuť na něco ostřejšího, sáhněte po jejich Oro-chon ramenu, stojí za to.


Taiko

Moderní restauraci kousek od vítkovského památníku obzvlášť ocení milovníci anime. Kromě jídla tu totiž najdete i menu jejich vynikajících signature koktejlů, které jsou stylově inspirované právě postavami z japonských kreslených příběhů.


Isai Ramen

V Isai Ramen kousek od stanice Petřiny kladou hlavní důraz na autenticitu, kromě klasických variant tady ale pravidelně představují i sezonní a limitované příchuti. Ta poslední je ramen se sýrem, tak pokud máte chuť na něco odvážnějšího, ještě do 24. ledna máte šanci.


BON

Japonská restaurace BON má po Praze hned tři pobočky, najdete ji na Vinohradech, Letné i Andělu a spolu s ramenem se tady zaměřují i na další tradiční japonské jídlo, nudle soba. Až tam budete, zkuste třeba jejich special tonkotsu ramen, ve kterém silný vývar a všechny další tradiční základní suroviny doplňuje avokádo.


Ramen Brno

Co se týče moravské metropole, nejlepší ramen najdete v poměrně intuitivně pojmenovaném podniku Ramen Brno. Desetistránkové menu tady nenajdete, místo toho to nejlepší zkoncentrovali do čtyř nejlepších variant. Stačí si vybrat, jestli vám víc vyhovuje klasický shoyu tonkotsu, hovězí, zeleninový s dýní nebo jejich signature naruto ramen.

Tak どうぞお召し上がりください, neboli dobrou chuť.