Před půl rokem oznámil, že po dlouhých deseti letech odchází z pozice šéfa českého online srovnávače cen Heureka Group. Skupina se pod jeho vedením zdesetinásobila, dnes jej ale čeká nová mise.

Tomáš Braverman od července zasedne po Ladislavu Veselém, který odešel na rodičovskou dovolenou, do ředitelského křesla Slevomat Group. 

Do čela skupiny jej vybrali britští vlastníci z fondu Secret Escapes. „Mám pocit, že na longlistu na začátku měli snad dvě stě kandidátů, takže mám radost z toho, že jsem to vyhrál,“ říká v novém Forbes Byznys podcastu Tomáš Braverman, který je matadorem české e-commerce a loni se stal její osobností roku.

Tomáš Braverman se od září, kdy odstoupil z vedoucí pozice Heureka Group, ale rozhodně nenudil. Nejdříve si dopřál relax v Kambodže a stále také působil jako poradce Heureky, kdy pro ni přímo v Bruselu řešil zejména záležitosti kolem dominantního postavení Googlu. Do toho mentoroval a nepřestal točit ani svůj podcast.

Teď už ale přemýšlí nad tím, jak udržet či nejlépe překonat loňské rekordní výsledky Slevomatu. „Kdo neroste, umírá,“ říká k tomu v podcastu Braverman.

Jaké má plány se Slevomat Group? Jaký bude podle Tomáše Bravermana vývoj v e-commerce? A co říká na poslední velké dealy v oboru, jako je prodej Zásilkovny či spojení Datartu s Electro World? To vše si poslechněte v podcastu.