Místo okoukaného pracovního stolu útulnou kavárnu s výběrovou kávou a rychlým internetem. Zní to jako sen? Tak vyrazte do míst, kde vás bude rušit pouze přísun kvalitního kofeinu. Tyhle kavárny totiž mají klidné prostředí, soukromí a dostatek prostoru na práci.


Kavárna Tvaroh, Šmeralova 22, Praha 7

V ulici Šmeralova se ukrývá letenský klenot: kavárna Tvaroh. Je dostatečně velká na to, aby vám okolosedící nekoukali do monitoru, ale dostatečně útulná na to, abyste se cítili příjemně. V nabídce má kvalitní kávu, malé občerstvení i vína. V teplých měsících navíc určitě oceníte přilehlou zahrádku, kde si zaručeně nebudete připadat jako v centru Prahy. 


Tout Va Bien, Slezská 48, Praha 3

https://www.instagram.com/p/B44feykn_sC/

Jen pár ulic od rušného obchodního centra Flora, kde se dá pracovat maximálně tak ve Starbucks, se nachází malá korejská kavárna s doslova zenovou atmosférou – Tout Va Bien. V nabídce mají skvělou kávu a domácí dezerty. Jediné zdejší minus je otevírací doba – pouze do sedmnácti hodin.  


The Miners Coffee & Characters, Slavíkova 5, Praha 3

https://www.instagram.com/p/CQ_ZbBFrMfm/

Hlavní pobočku tohoto řetězce najdete přímo na náměstí Jiřího z Poděbrad, další potom na Bořislavce, kousek od Staroměstského náměstí, vedle Vysoké školy ekonomické, a nově dokonce i ve španělské Barceloně.

Minimalistické kavárny využívá jako místo pro studium či práci většina návštěvníků, a proto v nich zpravidla panuje úplný klid. A přestože mají vynikající kávu z vlastní pražírny, doporučujeme jejich kokosové matcha latté, a to v horké i ledové verzi. 


Kavárna Pražírna, Lublaňská 676, Praha 2

Pokud pro vás ráno začíná šálkem opravdu kvalitní a čerstvě upražené kávy, pak je Pražírna místem pro vás. Šikovné rozložení stolů dopřává každému návštěvníkovi dostatečné soukromí, takže je kavárna i skvělým místem na schůzky, navíc ve všední dny otevírá už v 8:30. V letních měsících můžete pracovat i z malé zahrádky ve vnitrobloku.


Ronin Coffee Spot, Jana Masaryka 52, Praha 2

https://www.instagram.com/p/CK0rni5LjiG/

Jedním z největších lákadel této kavárny je, že i ve čtyři odpoledne zde dostanete jinak všude vyprodaný dezert z Kus koláče. Přidejte filtrovanou kávu a práce půjde sama od ruky.


Kafe Atrium, Čajkovského 12, Praha 3

https://www.instagram.com/p/CWX6ED_r-Ja/

Malá kavárna ukrývající se v prostorách žižkovského atria je ideálním útočištěm pro každého, kdo na práci potřebuje ticho. Ve vedlejších sálech se často pořádají koncerty, takže v kavárně i přilehlé zahrádce se vyžaduje klid, což jí však neubírá na příjemné atmosféře. Kromě kávy, čajů a vína má v nabídce také menší slané i sladké občerstvení.


Kafe Francin, Dukelských hrdinů 35, Praha 7

https://www.instagram.com/p/CYBV-Ibseqr/

Ideální místo pro každého, kdo den začíná brzy a ve své „létající“ kanceláři si rád dopřeje i snídani. V Kafe Francin si vybere i náročný host – nabízejí tu vegetariánská, veganská i bezlepková jídla. K tomu skvělou filtrovanou kávu a příjemné klidné prostředí pár kroků od tramvajové zastávky Strossmayerovo náměstí.


Kafe Pragovka, Kolbenova 923/34a, Praha 9

https://www.instagram.com/p/CVh5lWwLBvx/

Kavárna sousedící se stejnojmennou galerií je ideální kanceláří pro každého, kdo má rád čisté interiéry a klid na práci. V nabídce najdete kromě kávy i skvělé chai latté, různé limonády, sendviče či sladké dezerty. V létě můžete využít i sezení na terase. Do areálu Pragovka se dá zajet autem a nabízí parkování zdarma.


Skautský institut v Rybárně, U Sovových mlýnů 1, Praha 1

https://www.instagram.com/p/CSuQ5H8MSGf/

Nově otevřený Skautský institut na Malé Straně má otevřeno každý den od deseti hodin a poskytuje útočiště každému, kdo se chce sejít s přáteli, odpočinout si nebo právě pracovat. Při práci určitě oceníte, že pauzy můžete trávit před kavárnou s výhledem na Vltavu, Střelecký ostrov a Smetanovo nábřeží.


Českavárna Portheimka, Štefánikova 68, Praha 5

https://www.instagram.com/p/B1OgXdOisE0/

Malou kavárnu najdete hned vedle smíchovského kostela svatého Václava, v parku Portheimka. V nabídce má českávu – kávu z rodinné pražské pražírny –, čaje, vína a dezerty. Uvnitř zpravidla panuje poklidná atmosféra, většina hostů pracuje či si čte, v létě můžete využít i posezení před kavárnou přímo v parku.