skip to main content

Road trip po Kanárech: Borovicové háje, rozlehlé pláže, přírodní bazény i písečné duny

Ideální čas vyrazit na Gran Canaria je teď. Vysněná destinace devadesátkových prospektů je prudce aktuální pořád, protože tu najdete úchvatné duny, příjemný oceánský vítr i perfektní jídlo.

Letadlem se sem z Ruzyně dostanete za pět hodin a ihned po příletu si půjčte auto. Za jeden den zaplatíte okolo šesti set korun a tato investice se vám velice vyplatí, celkově má ostrov jen 1500 kilometrů čtverečních a z hlavního města Las Palmas se dostanete do hodiny kamkoli. Co zde rozhodně neminout?


Za písečnými dunami do Las Palomas

V jižním městečku Maspalomas se nachází přes 400 hektarů písku tvořících zdánlivě nekončící duny, které jsou od roku 1994 přírodní rezervací. Světlou barvu má díky sopečné hornině, která se stala později pískem. Užijte si neuvěřitelné ticho, válejte sudy či počkejte na západ slunce a nechte se unést zlatou hodinkou. 


Do jeskyní Barranco de las Vacas

Výlet za jeskyněmi vás zavede do vnitrozemí, kde palmy a písek střídají hory s vysokými štíty. Najít slavnou jeskyni Barranco de las Vacas je trochu náročné, do mapy si proto zadejte Tobas de Colores. Tato adresa vás přivede na parkovací místa, která jsou od nejmalebnějšího úseku rokle vzdálená asi deset minut chůze. 

Jeskyně mění barvu od sytě terakotové a jantarové až po stříbřitě béžovou, záleží, v jakou denní hodinu se na výlet vypravíte. Unikátní zakřivený tvar stěn vytvořila voda protékající vulkanickou horninou.


Na tapas do La Oliva 

Ty nejlepší tapas najdete v restauraci La Oliva na pláži De las Canteras přímo v srdci Las Palmas.

Kromě mořských plodů na všechny způsoby určitě vyzkoušejte i tradiční kanárské Papas arrugadas, brambory vařené ve slupce s červenou (Mojo rojo) nebo zelenou (Mojo verde) omáčkou.


Na výlet do Puerto Rico

Reklama

Pokud neholdujete klasickým prázdninovým letoviskům, stačí turistickou destinaci Puerto Rico na jihozápadním pobřeží pouze navštívit. Jedná se ale o úžasnou podívanou – město je vestavěné do hornatého terénu a pohled na něj připomíná spíše obraz z postapokalyptického filmu.

Díky jeho poloze se teplota v městě pohybuje konstantně okolo 25 stupňů a vítr tam na rozdíl od Las Palmas skoro nefouká. 


Za přírodními bazény do El Aguero

Koupat se v silných vlnách Atlantského oceánu je nebezpečné, proto po pobřeží celého ostrova vznikly přírodní bazény, které vysoké vlny tříští. V nich si můžete užívat vody v klidu, třeba i s dětmi.

Mezi ty nejznámější patří bazény El Aguero a bazény Agaete na západě ostrova. Pokud chcete méně turistickou destinaci, vyražte do El Aguero, jen pozor na všudypřítomné rudě zbarvené kraby.


Za historií do Gáldaru 

Gáldar je historické městečko na západě ostrova s pouhými 25 tisíci obyvateli. Rozhodně stojí za návštěvu, více než jeden den mu ale věnovat nemusíte. V Galdáru jděte na místní market, kostel Iglesia de Santiago de Gáldar, náměstí Plaza Grande, muzeum Antonia Padróna a nezapomeňte se zastavit ani v tradičním pekařství.


Za výhledy na Mirador Llanos de La Mimbre

Nachází uprostřed borovicového háje a přírodního parku Tamadaba. Z vyhlídky hravě dohlédnete na rybářskou vesnici Puerto de Las Nieves, sousední ostrov Tenerife a nejzápadnější obec ostrova La Aldea de San Nicolás. Pokud vám jeden výhled nestačí, jen o pár kilometrů dále najdete stejně uchvacující výhled z Mirador del Balcón.