Pro většinu z nás jsou sluchátka jeden z nejzásadnějších společníků na cesty. Najít ten správný model, ať už na výlety, nebo na každodenní nošení, je ale většinou běh na dlouhou trať.

Pokud si ceníte řemeslné zručnosti, vysoké kvality a záleží vám i na estetické stránce, potěší vás spolupráce německé značky cestovních zavazadel Rimowa (která mimochodem své produkty vyrábí i u nás v Pelhřimově) a dánské elektronické společnosti Bang & Olufsen.

Společně se totiž rozhodly stvořit dokonalý pár sluchátek na cestování.

Jak Bang & Olufsen, tak Rimowa už několik spoluprací s jinými slavnými brandy za sebou mají.

Zatímco dánská firma, která je známá nejen perfektním zvukem, ale i revolučním designem produktů, pomohla vylepšit kvalitu reproduktorů pro automobilku Audi a do speciální edice se zapojil i režisér David Lynch, Rimowa v posledních letech navrhla limitky s módními streetwear labely, včetně Supreme nebo Off-White.

Limitovaná kolekce sluchátek Rimowa x Bang & Olufsen Beoplay H9i je vyrobená z tvrzeného hliníku a kůže, tedy dvou materiálů, které zajistí trvanlivost i komfort.

Sluchátka reagují na čím dál větší zájem o bezdrátové modely, takže nehrozí, že se zamotáte do změti kabelů. Pomocí zabudovaného dotykového rozhraní lehce změníte hlasitost zvuku, přeskočíte na další skladby nebo zvednete příchozí hovor.

Hlavní devízou sluchátek je ale schopnost vyrušit všechny okolní zvuky, a tím i celý svět kolem vás (takže už nikdy nemusíte být nervózní, když v letadle o dvě uličky vedle uvidíte malé dítě).

A nebyla by to spolupráce s Rimowou, kdyby sluchátka nebylo možné uložit do malého hliníkového kufříku, tak typického pro německou značku. Takže vám kufr se sluchátky bude ladit o to víc.

Zatímco Rimowa v roce 1937 udělala revoluci v cestování lehkými zavazadly ze slitiny hliníku a hořčíku a další rozpoutala na přelomu milénia, když představila kufry z ultralehkého polykarbonátu, Bang & Olufsen už od roku 1925 posouvá hranice kvality zvuku i nadčasového skandinávského designu.

Za spolupráci dvou prémiových brandů si taky připlatíte prémiovou cenu. Model sluchátek Rimowa x Bang & Olufsen Beoplay H9i bude k zakoupení za 800 eur od 15. dubna ve vybraných prodejnách ve Velké Británii, Francii, v USA, Japonsku a Číně a taky online.