Jako fata morgána působí designový butikový hotel uprostřed výrobny čalouněného nábytku v Hradci Králové. Je to však nejen esteticky vytříbený počin, ale také invenční podnikatelský krok rodinné filmy Polstrin.

Ze začátku vás bude šálit zrak. To když v Kuklenách vystoupíte na parkoviště v průmyslové zóně. Tady že na vás čeká esteticky vytříbený zážitek z ubytování? Ale překvapení je součástí konceptu hotelu Mezi švy, který poslední dva roky provozuje rodina Pacákových.

„Je navržen jako showroom, kde si naše produkty vyzkoušíte na vlastní kůži a přes noc,“ vypráví Valérie Turečková. Je nejen marketingovou ředitelkou Polstrinu, ale rovněž navrhovala dva ze sedmi pokojů hotelu.

Na stěnách visí také její obrazy, které si můžete koupit. Ostatně jako mnohé ze zařízení pokojů. „Znáte ten pocit, že jste se v nějakém hotelu skvěle vyspali a chtěli byste si ten zážitek přenést domů? Tak to vám umíme zařídit. A nejen to, na prodej jsou také ručníky či povlečení,“ vypočítává Valérie Turečková.

Prodejna rodinné firmy, kterou v roce 1993 založil Karel Pacák starší, navazuje na tradici podniku z roku 1957. Už tehdy se v těchto prostorech vyráběl čalouněný nábytek, který v některých českých interiérech najdete doteď.

Na zaměstnance hotelu máme vysoké nároky. Chceme, aby ručníky byly složené dokonale podle našeho manuálu, aby povlečení bylo perfektně vymandlované.

Valérie Turečková, marketingová ředitelka Polstrinu
Forbes Digital Premium