skip to main content

Uvázli jste na letišti? Tohle jsou ty nej hotely, kde přespat, když vám uletí spoj

Už nějakou dobu neplatí, že letištní hotely patří k nejméně přitažlivým místům, kde můžete složit hlavu. Vybrali jsme osm hotelů v blízkosti vytížených letišť, které si zamilujete – ať už díky jejich výjimečnému designu, úžasným výhledům, nebo pohodlnému spa.

Tady budete chtít uváznout klidně déle než na jednu noc.

TWA Hotel v New Yorku, letiště JFK

Jestli chcete zažít atmosféru jak z filmu Chyť mě, když to dokážeš, tenhle hotel je ten pravý. Padesátá a šedesátá léta budete cítit všude kolem. Bývalý letištní terminál zrekonstruovali za 268 milionů dolarů a letos v květnu znovu otevřeli v areálu newyorského JFK. Čeká v něm na vás šest restaurací, osm barů a více než 500 pokojů.

Srdcem celého hotelu je Sunken Lounge, salonek čalouněný v typických červených barvách aerolinky TransWorld Airlines, ve kterém si můžete objednat martini od číšníků oblečených do stylových uniforem a pozorovat odlety a přílety letadel na letištních tabulích přímo nad vámi.

Haneda Excel Hotel v Tokiu, letiště Haneda

Tenhle hotel nabízí opravdu něco extra, a to Superior Cockpit Room, pokoj s funkčním trenažérem, který simuluje kokpit Boeingu 737.

Tahle „letenka“ vás vyjde na třicet tisíc japonských jenů (přibližně šest tisíc korun) a při tréninkovém letu z Tokia do Ósaky vás bude instruovat skutečný kapitán. Bohužel, v ceně není započítaná částka za noc, zvlášť si tak budete muset za pokoj připlatit kolem 25 000 jenů (přibližně pět tisíc korun).

Jumbo Stay ve Stockholmu, letiště Arlanda

Za pět minut letištním autobusem se ze stockholmského letiště dostanete do Jumbo Stay, bývalého boeingu z roku 1976, který je přestavěný na hotel. Tady se budete cítit, jako byste se vrátili v čase do sedmdesátých let díky psychedelické atmosféře, kterou vytváří textiliemi pokryté stěny, barevné lampy a křesla.

Z devětadvaceti pokojů, které jsou v nabídce, si rozhodně vyberte kokpit – má 270stupňový výhled z okna a stovky tlačítek, s nimiž si můžete hrát na pilota.

Reklama
https://www.instagram.com/p/BW5FzpdFqQT/

Crowne Plaza v Singapuru, letiště Changi

Přímo na singapurském letišti Changi najdete zahradu, kino, umělecké instalace nebo park s motýly. Mezi nimi se na terminálu 3 nachází hotel Crowne Plaza, který navrhlo oceňované singapurské architektonické studio Woha Designs.

Odráží v sobě typické singapurské kosmopolitní prostředí – tropické, asijské, multikulturní, hi-tech a globální. Skvělý odpočinek si užijete v rozlehlých zahradách ve stylu deštného pralesa.

Hotel Novotel v Bangkoku, letiště Suvarnabhumi

S luxusním lobby, pěti restauracemi a lázněmi je letištní Novotel stejně luxusní jako jakýkoliv jiný pětihvězdičkový hotel v hlavním městě.

Prostorné pokoje jsou zdobené hedvábím, těmi nejluxusnějšími látkami a současným thajským uměním. Kromě tropické zahrady na vás v hotelu čeká bazén, který je postavený kolem baru, takže na zdraví!

Fairmont Vancouver Airport, Mezinárodní letiště Vancouver

Tento hotel stojí za návštěvu už jen díky svému dechberoucímu výhledu. Z oken až ke stropu v restauracích a pokojích můžete pozorovat pohoří North Shore a letadla, která vzlétají z ranveje (nebojte, okna jsou zvukotěsná).

Hotelové lázně nabízí více než 120 procedur, oceňovaná restaurace Globe@YVR kanadskou kuchyni a v Jetside baru na vás česká živá hudba sedm dní v týdnu.