skip to main content

Vychodil šest tříd základní školy, ale žije jako car. Vítejte v neuvěřitelném světě Leona Tsoukernika

8 minut čtení

U Leona Tsoukernika je všechno dvakrát větší a nic není problém. Pokerový král začínal od nuly, v žilách má příměs aristokratické krve a v životě jednu misi – užívat si každou minutu.

Prolog: Lenin v lese

Vidíte? Před Leninem nemůže vyrůst nějaká normální houba. Vedle jsou třeba hřiby, jen se podívejte! Ale Leninovi před nosem ne. Tam bude prostě muchomůrka,“ ukazuje Leon Tsoukernik prstem na červenou jedovatou houbu a vytrvale se směje. Tady bych to na chvíli zastavil.

Tohle snad ani není život, to je spíše scéna z filmu Paola Sorrentina. Projížďka golfovým vozítkem po soukromém pozemku, na jehož metráž byste potřebovali vícero kalkulaček, končí před bronzovým Leninem. „Dříve byl na Kulaťáku, teď je tady a kouká na Moskvu. Je to kus historie, ale samozřejmě taková recese,“ pronese Tsoukernik s dikcí, jako by měla Lenina na zahradě každá druhá rodina, a opět bere do rukou volant golfového vozítka.

Reklama

To já mám v rukou Masseto 2015 a před sebou jasný úkol – popsat, jak se z imigranta, jenž vystudoval šest tříd základní školy a který v šestnácti letech bez peněz a plánů odletěl do Toronta, stal novodobý car. Obrovský sběratel umění. Majitel největšího pokerového kasina v Evropě. Znalec opery. Člověk, který perfektně mluví pěti jazyky, má 250 hodinek Patek Philippe a na sto metrů pozná vzácnou starožitnost. Toto, drazí čtenáři, není zcela běžný příběh, proto si otevřete dobré víno (nebo koňak) a pojďte poznat muže, který kdyby neexistoval, tak byste si jej snad museli vymyslet.