Eva Hlavsová před sedmi lety spoluzaložila investiční platformu Fondee. Absolventka univerzity v Cambridge, která sbírala zkušenosti v Morgan Stanley, učí běžné Čechy, a zejména ženy, investovat. Do toho vychovává společně s manželem Janem malé děti, jezdí do přírody a sbírá mince. Jaká je mimo kancelář?

Můj osobní styl v oblékání

Jednoduchost, praktičnost, elegance. Často přecházím z meetingů s investory na dětské hřiště a zpět, takže praktičnost a náhradní set oblečení v tašce je pro mě povinnost.

Místo, kam nejraději cestuji

S rodinou do přírody. Milujeme hory, člověk si pročistí hlavu a má čas přemýšlet. Před pár lety jsme na Šumavě s manželem Honzou rozmýšleli náš byznysplán na vybudování investiční aplikace, a vzniklo tak Fondee. Nejlepší nápady prostě přicházejí na čerstvém vzduchu.

Hudební album, po kterém vždy ráda sáhnu

Abbey Road od Beatles nebo Joshua Tree od U2. Když nechci řešit, co si pustit, tak si zapnu rádio Oldies.

Oblíbený suvenýr, který jsem si přivezla z cest

Vozím si radši vzpomínky než suvenýry. Ale baví mě numismatika, před patnácti lety jsem dokonce provozovala e-shop s mincemi a ještě teď si občas nějakou na cestách pořídím.

Předmět, bez kterého nemůžu být

Pokud mám vybrat jeden, tak telefon. Propojuje totiž tolik věcí, které mi usnadňují život. Kalendář, poznámky, Slack, e-mail, aplikace na parkování a pak ty, které mě udržují v obraze o finančních trzích: Financial Times a Bloomberg.

Nejlepší kniha a podcast

S rodičovstvím mě znovu okouzlil Malý princ od Antoine de Saint-Exupéryho. Nejvíc si ho užívám v audioverzi, což je nyní můj nejoblíbenější způsob „čtení“. 

Co se týká podcastů, tak kromě těch investičních momentálně ujíždím na českém Brain We Are. Kluci mají neskutečnou energii a nadšení.

V mé lednici vždy najdete

Ovoce, zeleninu a něco, co rychle namažu na chleba.

Poslední věc, kterou jsem si koupila na sebe

To si upřímně nevybavuju. Vlastním kvalitní věci, které dlouho vydrží. Nejsem ten typ, kdo by měl šatník vybavený podle poslední módy.

Předmět, se kterým se nikdy nerozloučím

Kapesní nožík po tátovi. Už mě dostal z nejedné šlamastyky. 

Film nebo kulturní akce, které mě v poslední době obohatily a donutily se zamyslet

Na Silvestra jsem šla s dětmi do kina na film Tonda, Slávka a kouzelné světlo od Filipa Pošivače. Byť je to pohádka, tak má i dost hlubokou rovinu, která osloví i dospělé. Navíc má fantastické výtvarné zpracování!