skip to main content

Namibie, Kanada, Bhútán. Ty nejlepší dovolenkové destinace podle Ovation Travel Group

Zkontrolovali jste v poslední době platnost svého pasu? Pokud ne, rozhodně to udělejte, protože vám přinášíme seznam 22 destinací z celého světa, kam rozhodně stojí za to se v příštím roce vydat.

Ovation Travel Group vytvořila exkluzivně pro Forbes seznam 22 atraktivních míst z celého světa a její generální ředitel Paul Metselaar dodává: „Naše touha cestovat opět roste nejvíc od roku 2019.“

1. Taormina, Itálie
Proč se sem vydat: Okouzlující a životem pulzující italské město Taormina se rozkládá na malebném kopci, z něhož si můžete užít dech beroucí výhledy na slavnou Etnu a dokonalé pláže v jejím okolí. Přátelské klima a milí lidé činí z tohoto města to nejlepší místo, kam se v příštím roce podívat.

Kdo by měl vyrazit: Páry a rodiny, které hledají pětihvězdičkový luxus. Jak Four Seasons, tak Belmond mají v Taormině překrásné resorty.

Nenechte si ujít: Jednodenní výlet na Etnu. „Vydejte se na pěší túru, při které objevíte sopečné krátery a zjistíte něco o historii vulkánu a jeho erupcích,“ doporučuje Jill Fischbarg, konzultantka pro luxusní cestování společnosti Ovation Travel Group. „Svůj den pak zakončete na jedné z místních vinic a ochutnejte slavné Etna Rosso a Bianco.“

2. Londýn
Proč se sem vydat: „Londýn je rozhodně jedno z nejúžasnějších měst na světě a nyní září více než kdy dřív,“ říká Andrew Steinberg, správce Modern Travel, jedné z poboček společnosti Ovation Travel Group. Londýn propojuje staré s novým a přináší úžasné zážitky všem návštěvníkům.

Kdo by měl vyrazit: Milovníci divadel, gurmáni (místní jídlo konkuruje v celosvětovém měřítku), milovníci nakupování (nákupy jsou v tomto městě sportem), milovníci historie (válečný pokoj Winstona Churchilla je absolutní nutnost) a také ti, kdo bezmezně obdivují britskou královskou rodinu.

Nenechte si ujít: Nově zrenovované pokoje a restaurace v hotelu Claridge, zejména Davies a Brook (od Daniela Humma), bar Connaught, který je absolutní špičkou ve čtvrti Mayfair nebo nový Red Bar, kde vystavuje i Louise Burgeois.

3. Santa Fe, Nové Mexiko
Proč se sem vydat: Santa Fe je jedno z historicky nejvýznamnějších měst v Severní Americe. Je to zároveň nejlépe hodnocená americká destinace na našem seznamu. „Město Santa Fe s historickým centrem, uměleckými galeriemi, indiánskou kulturou a pohořím Sangre de Cristo má co nabídnout každému cestovateli,“ říká Jessica Levy, konzultantka pro luxusní cestování Ovation Travel Group.

Kdo by měl vyrazit: Páry, vícegenerační rodiny a skupiny přátel.

Nenechte si ujít: Operní dům v Santa Fe a resort Auberge, Bishop’s Lodge.

4. Dubaj, Spojené arabské emiráty
Proč se sem vydat: „Kultura Blízkého východu a poloha uprostřed pouštní pustiny dává tomuto místu naprosto unikátní atmosféru, kterou bychom těžko hledali kdekoliv jinde na světě,“ říká Sylvia Lebovitch, prezidentka a zakladatelka SL Travel Advisors, jedné z poboček Ovation Travel Group. „Hosté si mohou vychutnat jídlo v tradičních blízkovýchodních bistrech i v michelinských restauracích.“

Kdo by měl vyrazit: Páry, rodiny i jednotlivci. V tomto městě je něco pro každého od krytého ski resortu až po úchvatné pláže.

Nenechte si ujít: Den strávený místními aktivitami, jako třeba raut mezi písečnými dunami nebo sandboarding, při kterém můžete písečnou dunu sjet stejně jako alpskou sjezdovku na snowboardu.

5. Anguilla
Proč se sem vydat: „Jemňoučký bílý písek tu lemuje křišťálově čisté tyrkysově modré moře a vykresluje tak perfektní obrázek pobřeží,“ říká Aanchal Gandhi, viceprezidentka volnočasových a nezávislých poradců v Ovation Travel Group.

„Anguilla má neuvěřitelnou duši, která je ještě umocněná pohostinností místních“ říká. „Cítíte to od prvního okamžiku, kdy na ostrov vstoupíte. Anguilla nabízí delikátní, mnoha cenami ověnčené kulinářské zážitky a také plážové stánky, kde si dopřejete jedny z nejlepších druhů masa ve stylu jerky. Můžete se ponořit do místního ostrovního života a zároveň si užívat fascinujícího luxusu. Anguilla je jednou z nejoblíbenějších karibských destinací, kam se návštěvníci vždy rádi vracejí.“

Kdo by měl vyrazit: Milovníci pláží a také milovníci šnorchlování, kteří si mohou užít obrovské podmořské korálové zahrady na Dog Island a Shoal Bay. 

Nenechte si ujít: Vydejte se prozkoumat ostrov ve vozítku Moke, které si můžete půjčit v místní půjčovně, nebo si udělejte pětiminutovou jízdu lodí za čerstvými mořskými plody na Scilly Cay. Také se nezapomeňte představit Alexandrovi, který převzal rodinný podnik a podává tu jeden z nejlepších rumových punčů na ostrově.

6. Lublaň, Slovinsko
Proč se sem vydat: Lublaň je malebné hlavní město, nesmírně bohaté na kulturu, gastronomii i na přírodní krásy. „Nedaleko od hlavního města si můžete užít zasněžené vrcholky hor, tyrkysově modré řeky i pobřeží v benátském stylu,“ říká Laurie Robinson, poradkyně pro luxusní cestování v Ovation Travel Group. „Hrady i úžasné výhledy do krajiny si zde můžete dopřát za příznivé ceny ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi.“

Foto Zach Pickering / Unsplash

Kdo by měl vyrazit: Milovníci romantiky, historie, gastronomie a outdoorových aktivit.

Nenechte si ujít: Lublaňské mosty a také středověký hrad s lanovou dráhou, který se tyčí nad řekou. Kavárničky a umění jsou v Lublani doma.

7. Faerské ostrovy
Proč se sem vydat: Faerské ostrovy tvoří 18 ostrovů ležících severně od Skotska mezi Islandem a Norskem. Souostroví je místem dechberoucích výhledů a drsné přírodní krásy. Je to jedno z nejodlehlejších míst, které letošní seznam 22 nejlepších cestovních destinací nabízí. „Terén je tu převážně skalnatý, ale zážitky z tohoto místa jsou vzrušující a překrásné,“ říká Elaine Esposito, poradkyně pro luxusní cestování v Ovation Travel Group. „Je to místo, které čeká na objevení.“

Kdo by měl vyrazit: Milovníci dobrého jídla a také ti, kdo si dokážou vychutnat krásnou přírodu, pěší túry, čerstvý mořský vzduch, papuchalky, ovce a faerského lososa.

Nenechte si ujít: Plavbu trajektem na ostrov Mykines, při které vaše cesta povede kolem skalního oblouku Drangarnir, který tvoří dva mořské komíny s dírou uprostřed. Také pěší výlet k majáku Mykines je nezapomenutelný.

8. Ischia, Itálie
Proč se tam vydat: Ostrov Ischia, často označovaný jako velká sestra Capri, leží v Neapolském zálivu a lze se na něj dostat pouze soukromou lodí, trajektem nebo křídlovým člunem. „To dodává ostrovu punc exkluzivity a výjimečnosti. Zatímco bohatí podnikají svou pouť na Capri, ti opravdu znalí dávají po desetiletí přednost právě Ischii,“ říká Barbara Hammer, prezidentka BH Travel Group, pobočky Ovation Travel Group.

Foto Alessio Fiorentino / Unsplash

Kdo by měl vyrazit: Ischia je perfektní destinací pro lidi, kteří už navštívili mainstreamové resorty, jako je Capri a Positano. Je to také místo vhodné pro rodiny a páry, které preferují aktivní italskou dovolenou.

Nenechte si ujít: Jídlo v místní restauraci Ristorante Emanuela, která se nachází na pláži Maronti Beach a která je známá díky přípravě čerstvých ryb a jiných mas v zemi za pomoci lávových vyvřelin.

9. Banff, Kanada
Proč se tam vydat: Národní park Banff byl založen v roce 1885 jako první národní park v Kanadě. „A pro mnohé reprezentuje duši Kanady,“ říká Andrew Williams, generální ředitel Travel at Will, pobočky Ovation Travel Group. „Banff je snadno dostupná divočina, která jednoduše zajišťuje zážitky pro všechny typy cestovatelů. Nezkrotná divočina se tu potkává s moderními lákadly městského ruchu a nabízí tak nepřeberné množství aktivit pro všechny od drsných horolezců až po seniory vozící se vyhlídkovými autobusy.“

Kdo by měl vyrazit: Milovníci přírody, rybáři a cestovatelé upřednostňující aktivní dovolenou.

Nenechte si ujít: Hlavním lákadlem je příroda. V teplejších měsících si nenechte ujít pěší túru v kanadských Skalistých horách nebo projížďku na kajaku na jezeře Minnewanka. V zimě vyrazte do místních lyžařských středisek si užít zasněžené sjezdovky.

10. Souostroví Galapágy
Proč se tam vydat: „Souostroví Galapágy nabízí unikátní pohled zblízka na život divokých zvířat,“ říká Marcella Rappoport, prezidentka MR Journeys, další z poboček společnosti Ovation Travel Group.

Kdo by měl vyrazit: Milovníci přírody, vědečtí nadšenci, ale i ti, kteří hledají romantiku.

Nenechte si ujít: Šnorchlování s lachtany, plavání s želvami nebo výpravy za velrybami.

11. Mallorca, Španělsko
Proč se tam vydat: Mallorca nabízí autentickou atmosféru snoubící různorodé zážitky od přírodní krásy přes olivové háje a kamenné vesničky až po silnou uměleckou komunitu. „Od čerstvě nakrájených rajčat s olivovým olejem na ranním toustu až po vůni pomerančových květů ve vzduchu tu prostupuje autentičnost, to je ten pocit, který vám Mallorca dává,“ říká Fiona Bayne, poradkyně pro luxusní cestování v Ovation Travel Group.

Foto Yves Alarie / Unsplash

Kdo by měl vyrazit: Páry a rodiny.

Reklama

Nenechte si ujít: Strohou nádheru a luxusní soukromí v Cap Rocat, starobylé pevnosti posazené na břehu moře. Vyzkoušejte některý z jejích apartmánů se soukromým bazénem vytesaným ve skále.

12. Porto, Portugalsko
Proč se tam vydat: Region, který je považovaný za místo zrodu portugalského portského vína, nabízí perfektní kulinářské a vinařské zážitky a báječné hotely za velmi příznivé ceny. „Určitě se jděte najíst do Casa de Cha da Boa Nova v Leca da Palmeira. Tato restaurace vybudovaná na skále s úžasným výhledem na moře získala už dvě michelinské hvězdy,“ říká Ashley Diamond, poradkyně pro luxusní cestování spolupracující s Ovation Travel Group. A navíc v Portugalsku je nyní jedna z nejvyšších proočkovaností na světě. 

Kdo by měl vyrazit: Páry, přátelé, dospělí, milovníci historie, znalci a milovníci vína a také ti, kteří hledají další kout Evropy, který stojí za prozkoumání.

Nenechte si ujít: Průzkumnou plavbu po řece Douro ideálně spojenou s ochutnávkou místních vín. Z Porta se také můžete vydat na prohlídku historického města Guimaraes zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO.

13. Bodrum, Turecko
Proč se tam vydat: Bodrum je jedna z nejvyhledávanějších tureckých destinací a staví se tu mnoho nových luxusních hotelů. „Město nabízí překrásné pobřeží a neuvěřitelně dobré jídlo,“ říká Lebovitch. „Najdete tu mnoho trendy klubů i vzdálenějších klidnějších podniků na pláži.“

Kdo by měl vyrazit: Milovníci trendů, opalování i dobrého jídla. Bodrum přiláká všechny, kdo preferují dovolenou na pláži spojenou se společenským vyžitím.

Nenechte si ujít: Pronajměte si jachtu v Bodrumském přístavu a objevte skalnatou krásu Bodrumského poloostrova.

14. Seychely
Proč se tam vydat: Seychely se svými proslulými plážemi, tyrkysově modrým mořem a dechberoucími korálovými útesy nabízí místo pro dokonalou dovolenou.

Kdo by měl vyrazit: Páry hledající luxusní útěk od reality všedních dní nebo milovníci přírody hledající neobyčejné zážitky.

Nenechte si ujít: Návštěvu blízkého atolu Aldabra, kde se setkáte s jeho proslulými obyvateli, obřími želvami, nejstaršími žijícími tvory na Zemi.

15. Napa Valley, Kalifornie
Proč se tam vydat: Napa je s oblíbenými soukromými rezidencemi perfektním místem k víkendovému odpočinku. Můžete zde načerpat novou energii, a ještě k tomu ochutnat to nejlepší jídlo a pití v zemi. „Po zničujících ztrátách způsobných požárem začíná údolí znovu prosperovat a zejména špičkoví kuchaři ve French Laundry si udrželi svou popularitu,“ říká Steinberg. Navíc vína jsou tu lepší než kdy předtím.

Kdo by měl vyrazit: Perfektní místo pro páry jakéhokoliv věku, které si tu mohou užívat jak o samotě tak s přáteli. 

Nenechte si ujít: Degustaci místních vín a olivového oleje. Rozhodně zajděte na večeři ve French Laundry a ubytujte se ve Four Seasons Napa nebo v hotelu Montage.

16. Quito, Ekvádor
Proč se tam vydat: Zatímco v ekvádorské metropoli Quito můžeme obdivovat španělskou koloniální architekturu a dlážděné ulice, okolní krajina nabízí svěží kopce a zasněžené vrcholky hor. „Quito je ohromně krásné,“ říká Williams. „Byla to jedna z prvních dvou destinací zapsaných na seznam světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1978. Staré Město je největší a nejzachovalejší historické centrum v Americe.“

César Viteri / Unsplash

Kdo by měl vyrazit: Nadšenci milující historii.

Nenechte si ujít: Při návštěvě Quita se projděte Starým Městem, navštivte historické katedrály na jeho okraji a prohlédněte si zachovalé španělské koloniální domy ve čtvrti La Ronda.

17. San Sebastian, Španělsko
Proč se tam vydat: V této vesnici na severním pobřeží Španělska najdete hned několik věhlasných michellinských restaurací. „San Sebastian je slavný domov baskické kuchyně a pintxo barů, v nichž se místní lidé rádi setkávají,“ říká Gandhi. „Je tu i městská pláž, která přímo vybízí k lenošení a odpočinku během siesty.“ I milovníci umění a historie si přijdou na své při prohlídce typické místní architektury.

Kdo by měl vyrazit: Milovníci jídla užívající si nekonečné tapas v místních pintxo barech.

Nenechte si ujít: Jízdu na horské dráze z vrcholu hory Igueldo, při které si užijete dechberoucí panoramatické výhledy na záliv Concha a město San Sebastian. Nakonec nezapomeňte sníst plátek připáleného baskického tvarohového koláče z La Vina. To je nejlepší způsob, jak zakončit skvělý den.

18. Yucatán, Mexiko
Proč se tam vydat: V mexickém státě Yucatán se příroda, wellness a kultura spojily dohromady, aby přinesly svým návštěvníkům dokonalý zážitek. Najdete zde bohatou kulturu původních mayských obyvatel i bujnou tropickou džungli. „Je to skvělé místo, kde můžete navštívit ruiny mayských staveb i objevovat koloniální města,“ říká Levy.  

Foto Photo by Tanja Cotoaga / Unsplash

Kdo by měl vyrazit: Ideální příležitost pro lidi hledající relaxaci nebo pro ty, kteří dávají přednost unikátním a osobitým zážitkům.

Nenechte si ujít: Ochutnávku tequilly v Chablé Yucatán.

19. Pobřeží Růžové žuly, Francie
Proč se tam vydat: Pobřeží Růžové žuly je krásný divoký kraj, plný neobyčejných růžových skalních útvarů, které se klenou přes drobné ostrůvky a zálivy. Je to skvělé místo pro pěší túry i cyklistiku. „Perros Guirrec a Tregastel mají navíc skvělé hotely Castel Beau Site a Manoir Lan Kerellec, kde se můžete ubytovat,“ dodává Robinson. „A celá oblast nabízí úžasnou kuchyni.“

Kdo by měl vyrazit: Dobrodruzi, milovníci plavby na lodích a také ti, kteří hledají nevšední a opravdu autentické outdoorové zážitky.

Nenechte si ujít: Navštivte pláž Paimpol, ostrov Brehat, kde nenajdete jediné auto, a rozhodně zavítejte i do národního parku Sept-Iles, který je rájem obrovské kolonie papuchalků a kormoránů. Projděte se z pláže Tregastel do Ploumanac’h a vychutnejte si pohled na úchvatné skalní útvary.

20. Namibie
Proč se tam vydat: Pro ty z vás, kteří toužíte po přírodě bez davů lidí, je Namibie země zaslíbená nabízející přístup do divočiny s hojností divoké zvěře.

Kdo by měl vyrazit: Každý, kdo dokáže ocenit divočinu, otevřená prostranství, pouště a neprošlapané cesty.

Nenechte si ujít: Spitzkoppe nabízí dechberoucí pohled do krajiny a na žulový vrchol vyčnívající z pouště. Můžete tu zůstat na západ slunce nebo si užít kempování pod hvězdami.

21. Šafšawán, Maroko
Proč se tam vydat: Modré město Šafšawán si ponechalo svou Andalusií ovlivněnou duši. Toto město je nejvíce ovlivněné právě hispánsko-maurským stylem. „S domy vestavěnými do úbočí hory, úzkými, klikatými uličkami a všudypřítomným modrým světlem prostupujícím celým městem, se Šafšawán zdá být jako sen,“ říká Diamond. „Toto okouzlující hlavní město se hodí k procházkám, při kterých můžete objevovat bohaté kulturní dědictví, v křivolakých uličkách najdete netušené architektonické poklady a setkáte se s lidmi, kteří tu žijí a pracují.“

Foto Messaoudi Bilal / Unsplash

Kdo by měl vyrazit: Milovníci kultury a cestovatelé vyhledávající nevšední zážitky.

Nenechte si ujít: Na chvíli se nechte unést Medinou v Šavšavánu.

22. Paro, Bhútán
Proč se tam vydat: Bhútán je místo jako z jiného světa, které je opředeno tajemstvím a kde tradiční buddhistická kultura jen pomalu a postupně vstřebává globální pokrok. „Je to stále jedna z nejméně známých a nejméně probádaných zemí na světě, která fascinuje návštěvníky díky svým velkolepým scenériím a bezkonkurenčnímu kulturnímu bohatství,“ říká Williams. „V Paro, obklopeni nádhernými horami, najdete úžasný klid a můžete se nechat rozmazlovat v přívětivém objetí pohostinnosti místních obyvatel. Bhútánská filozofie Hrubého národního štěstí (Gross National Happiness) prostupuje každý aspekt každodenního života.

Kdo by měl vyrazit: Cestovatelé hledající soulad duše, mysli i těla, historikové.

Nenechte si ujít: Vydejte se na túru do buddhistického kláštera Taktsang, také známého jako Tygří hnízdo. Túru můžete absolvovat celou pěšky anebo využijte místní nabídky a část cesty se svezte na koni.