Elon Musk svými tweety od loňska hýbe světovými trhy a je zjevně připraven na válku mezi tradiční měnou a kryptoměnami. 

Šéf Tesly si v rámci své lásky k internetovým memes oblíbil i hojně diskutovanou kryptoměnu Dogecoin. Různými výroky vystřelil její cenu o několik tisíc procent a očekává příchod bitvy mezi tradičními měnami s nuceným oběhem (fiat) a „neexistujícími“ kryptoměnami. 

„Skutečná bitva je mezi fiatem a kryptoměnami,“ napsal o víkendu na svůj Twitter. „V rámci rovnováhy podporuji to druhé.“

Nedávno také uvedl, že začátkem příštího roku plánuje dostat „opravdový“ dogecoin na opravdový Měsíc – prostřednictvím mise SpaceX s lakonickým označením DOGE-1.

Opět tím postrčil cenu bitcoinu i dalších kryptoměn na nevyzpytatelné horské dráze. A samozřejmě nezůstalo jen u toho.

„Nedržím dogecoiny a nehodlám je prodávat,“ tweetnul minulý týden Musk v reakci na tvrzení jiného kryptoinvestora, který prohlásil, že Musk má právě v dogecoinech patřičně „nakoupeno“.

Musk byl tento měsíc opět kritizován za ovlivňování ceny bitcoinu a dalších kryptoměn kvůli svému tvrzení, že bitcoinová síť využívá neúnosné množství energie. To vedlo k rozhodnutí Tesly pozastavit platby bitcoinem, dokud kryptoměna nepřejde na udržitelnější provoz.

Momentálně třetí nejbohatší člověk planety nicméně ve svém kryptoentuziasmu neustává. Ostatně už v únoru ho shrnul jednoduše:

„Když je o fiatové měny nízký zájem, jen blázen by se nedíval jinam,“ uvedl kde jinde než na svém Twitteru. „Bitcoin je téměř stejný bullshit jako fiat peníze. Klíčové je ale slovo téměř,“ dodal.

Jak je ale u excentrického miliardáře zvykem, není úplně jasné, kde končí upřímné vyjádření názoru a začíná mlžení nebo rovnou trolling. Minimálně k odvádění pozornosti má Musk celou řadu důvodů – mimo jiné i problémy s dostavbou německé Gigafactory.