Společnost Google slíbila 25 milionů eur (631,4 milionu korun) na pomoc lidem v Evropě, aby se naučili používat umělou inteligenci. Program má pomoci lidem v Evropě rozvíjet své znalosti, dovednosti a sebedůvěru v oblasti AI, uvedla firma na svém blogu.

Google oznámil, že otevřel možnost podávat žádosti pro sociální podniky a neziskové organizace, které mohou pomoci Googlu oslovit ty, u nichž je největší pravděpodobnost, že budou mít ze školení prospěch.

Google bude také provozovat řadu „růstových akademií“ na podporu společností využívajících AI ke zvětšení svých firem a rozšířil své bezplatné internetové kurzy pro školení o AI na osmnáct jazyků.

„Výzkumy ukazují, že výhody AI by mohly prohloubit existující nerovnosti – zvláště co se týká ekonomického bezpečí a zaměstnanosti,“ uvedl výkonný ředitel Centra pro veřejný dopad Adrian Brown. Centrum tento neziskový program provozuje společně s Googlem.

Minulý měsíc Google oznámil, že investuje jednu miliardu dolarů (23,4 miliardy korun) do výstavby datového centra nedaleko Londýna, aby uspokojil rostoucí poptávku po internetových službách v regionu.

Datové centrum se bude nacházet na pozemku o rozloze třinácti hektarů, ve městě Waltham Cross, zhruba 24 kilometrů severně od centra Londýna, který Google koupil v roce 2020, uvedla agentura Reuters.