skip to main content
Autotest

Tomuhle medvědovi dělá mráz tuze dobře. Za volantem Mercedesu GLE 350 si budete spokojeně pobrukovat

Nejzábavnější, nejdražší a nejzajímavější auta na sníh, do bahna a především na jízdu Pařížskou. Tam je totiž vzhledem k jejich cenovce potkáte asi nejčastěji. Vybrali jsme pro vás prémiová SUV a vzali je kam jinam než do meky českých hor a byznysu, do Špindlerova Mlýna. Ten byl sice bohužel ještě bez sněhu, to ale neznamenalo, že by nás jízda bavila méně.

První díl seriálu autotestů, kde vám představíme créme de la créme ze světa luxusních aut, jsme odstartovali s kým jiným než s vůdcem naší smečky, šéfredaktorem Petrem Šimůnkem v Rolls-Roycu, pak tuhle velkou jízdu doplnil redaktor Ondřej Kinkor s Bentley Bentayga a oba klackovsky následně předjelo Maserati Levante S Q4, Audi E-Tron S Sportback, Land Rover Defender, BWM X6 a nakonec i Lexus RX 450h. A teď je na řadě Mercedes GLE 350.

Reklama

Že medvědi v Česku už ulehli k zimnímu spánku? Omyl. Tomuhle bručounovi (s druhovým označením GLE 350 de 4MATIC) období mrazu, náledí a tajícího sněhu dělá tuze dobře. A to ani neoplývá přívlastkem lední.

Stačí, když jej ráno zlehka pohledem pohladíte po koženém interiéru, kouzelným slůvkem „můj mercedesi“ rozproudíte jeho smysly a pokynete mu, aby se vydal do hor. Pouť přes odlehlé vesnice, kdy se cesta vlní nahoru dolů a jedna zatáčka střídá druhou, si bude viditelně užívat. A vy s ním.


Tahle dvoutunová šelma totiž dokáže stejně rychle chvátat po asfaltu jako majestátně kráčet přírodou a dopřávat si pozornost okolí. Přitom si můžete být jisti, že vám dopřeje pocit bezpečí. Její obrovské dvacetipalcové tlapy si poradí se sebevětšími nesrovnalostmi či kameny a na zledovatělém terénu se jen tak nesmýknou.

Reklama


Ráda si pochutná na dieselu. Obvykle si každých 100 kilometrů řekne o sedm, osm litrů. Výhodou tohoto pět metrů dlouhého a dva metry širokého zvířete ale je, že na rozdíl od svého silnějšího „bratra géčka“ umí fungovat i ekologicky.

Vedle naftového dvoulitru o výkonu 143 kW má totiž pod srstí ukrytý také 100kilowattový elektromotor. Pak žere poskrovnu, něco málo přes jeden litr na sto. A když na to přijde, díky baterii s kapacitou 31,2 kWh urazí čistě na elektřinu bezmála 100 kilometrů.

Kromě toho si vás získá i svou vyspělostí a uhlazeným vzhledem. Jeho životní funkce můžete monitorovat na ohromném head-up displeji, díky němuž za žádné situace neztratíte přehled o dění před vámi. Když se ale na chvíli zastaví a zklidní dech, neváhejte zvednout hlavu a za svěžího vánku si dopřát panoramatický pohled na život kolem.

Po tomhle méďovi zkrátka budete chtít, aby ve vaší společnosti bručel.

Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC

Pohon:plug-in hybrid (naftový dvoulitr, elektromotor)
Celkový výkon: 235 kW
Zrychlení (z 0 na 100 km): 6,8 s
Kombinovaná spotřeba: 1,1 l/100 km
Maximální rychlost: 210 km/h
Základní cena: 1 854 930 Kč

Reklama
Reklama