Příběh Oboneta Ubama se dnes odehrává v prosluněné španělské Malaze, happy endem však dost snadno skončit nemusel. Český syn nigerijského krále se po otcově smrti vydal do Afriky, aby tam po svém předku převzal pomyslné žezlo i doslovnou vládu nad rodinným byznysem. A aby tam prožil jeden z nejdrsnějších příběhů, jaké jste na stránkách Forbesu četli.
Něco nade mnou muselo držet ochrannou ruku,“ zamýšlí se muž s vděčným pohledem, zatímco si uprostřed barokního paláce v Praze objednává perlivou minerálku. Se svým rozzářeným úsměvem a ležérním sakem budí pozornost už zdálky, zvědavost však vzbuzuje tím víc, čím déle s ním mluvíte.
Svou řeč prokládá referencemi na Cimrmana, italské filozofy i tradiční africká přísloví, má přehled a velké charisma. A mezi zlatými tapiseriemi hotelu Alchymist na Malé Straně působí vznešeně, řekli byste až královsky.
Obonete Ubam dnes podniká s nemovitostmi, ve španělské Malaze svým klientům vyhledává investiční vily, o pár tisíc kilometrů dál je však jeho role docela jiná. Rodák z Bruntálu, kterému kamarádi neřeknou jinak než „Obi“, je totiž ve skutečnosti africký král. Ano, čtete správně.
Narodil se a vyrostl ve Slezsku, jeho rodiče se ještě za minulého režimu seznámili během studií v Kyjevě. Maminka byla česká učitelka, tatínek, po němž zdědil svůj šlechtický titul, byl nigerijský král. Lovestory jako z románu po pár letech rozboural tlak komunistického režimu, rodiče se na dálku rozvedli, a „Obi“ tak prožil dětství v normalizačním Československu.