V naší redakci si potrpíme na vybrané jídlo i pití, ale to samozřejmě neznamená, že pohrdneme prachobyčejným fastfoodem – když nám je po chuti!

Zároveň jsme redakce vpravdě kosmopolitní a zcestovalá, takže nám zpráva o chystaném vstupu louisianského řetězce Popeyes do České republiky rozjela fastfoodové fantazie naplno. Které řetězce máme při výletech na západ v oblibě a které nám mezi tuzemskými „mekáči“ a „káefcéčky“ scházejí zdaleka nejvíc?

Redakční anketa přinesla jasné vítěze, které můžete směle poměřit se svými guilty pleasures ze světa rychlého, ale občas zatraceně spásného a leckdy i lahodného občerstvení!

Shake Shack

„Nevím, čím to je, ale když jsem se poprvé v životě zakousl do Shack Burgeru, zaplavila mě radost. Něžnost, s jakou vaše ústa celým sendvičem projedou, je ve světě fastfoodů zcela nevídaná a naprosto podmanivá,“ libuje si šéfredaktor Forbes.cz Zdravko Krstanov.

Nutno říct, že jeho poslední objednávka Shake Shacku přes Uber Eats byla na 42 dolarů, což už je obnos, za který se lze najíst v klasické restauraci, ale nikoli s natolik měkkou brioškou. „Pokud by sem neměl přijít Shake Shack, jakože nepřijde, nechť jsou to, prosím, Five Guys. Špičkové hranolky v kelímku a burger v alobalu… Pro mě nejlepší věc na Berlíně!“

Applebee’s

„Láska na první pohled,“ přiznává naše senior sales manažerka Bára. Klasický sportbar nabízí nejen možnost sledovat iks sportovních utkání najednou, takže potěší všechny fanoušky hokeje či basketu, ale dokáže perfektně navodit sousedskou atmosféru a naservírovat vám tradiční americké pokrmy i skvělou margaritu!

Bubba Gump Shrimp Company

Dalším vpravdě americkým tipem je franšíza přímo inspirovaná slavným kinohitem. „Zamířila jsem tam poprvé v New Yorku, kdy impulzem pro návštěvu byl samozřejmě Forrest Gump,“ pokračuje Bára. Restaurace se téměř ve všech směrech specializuje na krevety a umí to zatraceně dobře.

Little Caesars

Když je vám -náct, nadchne vás ledacos. Pizza ze sítě Little Caesars na puristy tohoto božského pokrmu dojem neudělá, ale na kluka, který znal do té doby pizzy tak možná mražené a dosypávané eidamem pětadvacítkou?

„Do někdejší pražské pobočky na rohu starého Máje jsme se spolužáky chodívali jako děti ze stanice ZOO pro fet a mohli se umlátit především po takzvané crazy omáčce, se kterou člověku vystačily i tyčky holého pizza chleba,“ vzpomíná editor Lukáš a chytá u toho Pavlovův reflex.

„Síť u nás bohužel dávno zavřela krám, ale když jsem si před třemi lety v Los Angeles připomenul starou dobrou crazy chuť, pořád to tam bylo. Vrať se, malý Cézare!“

Wasabi a Itsu

Sushi každý den? Proč ne! Po celodenním trajdání po městě (a že je toho v Londýně k vidění!) nebo nákupech je tahle síť místem odpočinku, kde člověk uleví nožkám nad výborným sushi nebo i teplým jídlem – vše v závislosti na sychravosti počasí. V létě pak není nic lepšího než sednout si se sushi v jednom z parků a udělat si mini piknik.

Honest Burgers

„Jeden z nejlepších burgerů v Londýně, ale feel free to challenge me!“ hlásí naše anglofilní traffic manažerka Zuzana, jen co přestane zasněně vzpomínat na výše zmíněné sushi. Kromě výborné chuti šťavnatého burgeru a „absolutně nepřekonatelných rozmarýnových hranolek“ se Honest Burgers pyšní i sázkou na udržitelné farmářství a suroviny z místních zdrojů. S pohledem na klimatické hodiny na Letné s námi tato filozofie rezonuje o to víc.

Bonusový tip od Fanfarona:

Robuchon

Fastfoody? Proč by Praha nemohla být dvacátým místem na světě, kde se bude vařit podle Joela Robuchona, nejlepšího kuchaře dvacátého století? Tenhle chlapík měl na kontě dvaatřicet michelinských hvězd, to znamená nejvíc ze všech, a jeho Atelier či Le Monde je v Londýně, New Yorku, Šanghaji, Karibiku i na Kypru – tak proč ne třeba na Malé Straně, že jo?

Asi bychom tam nechodili denně: burger s foie gras přijde na 75 eur, ochutnávkové menu bude tak za dvě stě, s vínem za pět set a s tím nejlepším i za tisíc eur. Takže, jednou dvakrát do týdne, víckrát asi ne :o)

Ale Praze by Robuchon slušel – a byla by to pěkná výzva pro všechny chefíky v Praze, co myslíte?