Do Prahy se valí nová německá vlna. Silou, dekadencí a syrovostí Berlína vtrhla do domácí galerijní vody. Čtyři berlínští umělci, kteří mají světové renomé, se díky galerii DSC postupně představují v Praze. Už dokázali uhranout české sběratele a teď jeden z nich prodal největší dílo za rekordních téměř dvacet milionů korun. Tady jsou – punk, rock & art made in Berlin v Praze.

Martin Eder

„Martin stál na začátku naší nové německé vlny,“ komentuje Edmund Čučka z DSC Gallery, který s nápadem přivézt českým sběratelům umění z Berlína přišel

„Jeho práci jsem dlouhodobě obdivoval a znal z výstav po Evropě. Měl jsem možnost vidět jeho průřezovou výstavu v HENI Gallery, která patří Damienu Hirstovi, jenž zároveň vlastní jeho největší privátní sbírku. Na Martinovi mě nejvíc baví, že je takový Jekyll a Hyde.“

„Absolutní koncentrace a rozervanost zároveň. Miluje hudbu, kterou i skládá, je Rock Star! To on stál za tím, že nás představil ostatním výtvarníkům ze svého okruhu. Před čtyřmi lety, kdy jsem se s ním potkal poprvé, by mě ani ve snu nenapadlo, že s ním budeme takto úzce spolupracovat,“ říká Čučka.

Martin Eder nedávno vystavoval v Madridu a Antverpách, teď doma v Berlíně a do Prahy se vrátí v září. Řeka vroucí krve, Očekávejte nahé ženy, domácí mazlíčky a karmagedon barev.

Michael Kunze

„Vypravěč antických mýtů. Duší romantik, srdcem hrdina a tak trochu zapomenutý v antické historii se Michael vypracoval z archeologické rodiny na prvotřídního umělce s ateliérem v Berlíně hned vedle největší čínské tržnice,“ představuje Edmund Čučka dalšího z Neue Deutsche Welle valící se do Prahy.

„Jako stavitel bájných chrámů a arkád v řecké Arkádii, koncipuje svá nadměrná plátna plná skrytých symbolů a posvátné geometrie. Jeho tvorba vás úplně pohltí, tak jako mne. Michael je navíc i velký filmový fanoušek italského filmu. Jeho tvorbu ovlivnili režiséři jako Federico Fellini a Bernardo Bertolucci,“ uzavírá.

V obrazech na vás dýchne tajemství, fantaskno a mlžný opar snů.

Forbes Digital Premium