skip to main content

K vodě! Ultimátní průvodce po nejlepších místech na koupání v Česku

Léto je v plné síle, čeká nás tropický víkend a to je přesně čas ochladit tělo i mysl u vody. V průběhu let už naše redakce procestovala desítky, možná dokonce stovky českých koupališť, plováren a pláží, a tak věřte, že s námi při výběru těch nejlepších míst, kde strávit odpoledne u vody, tápat nebudete.

Proto jsme pro vás připravili výběr z našich dřívějších doporučení, která jsme vám za ty roky dali.

A máme pár tipů skutečně pro každého, bez ohledu na to, jestli se koupání rádi oddáváte uprostřed panenské přírody nebo hluku velkoměsta.

Nohy v písku

Pokud byste rádi písčité pláže, tady si můžete vybrat z celé řady přehrad, rybníků a přírodních koupališť, kde si na moře ani nevzpomenete. 

Na plovárně

Jestli máte rádi plovárny, tady najdete opravdu krásná domácí koupaliště či bazény, které stojí za to navštívit už jen kvůli okolní scenerii, přírodní pramenité vodě nebo prvorepublikové atmosféře.

Bez chloru a v přírodě

Občas je zkrátka lepší nechat civilizaci někde daleko za sebou. Nejlépe to půjde na těchto krásných přírodních koupalištích a biotopech, které jsou na hony vzdálené chlorované vodě.

Za šumění lesa

A několik tipů máme i pro toho, kdo má rád trochu odloučené lokality a šumění lesů.

Ponořte se do lomu

Na své si přijdou i fandové tyrkysových vod zatopených lomů.

Zůstaňte v civilizaci

Ne každému se chce ale z města ven, tak přidáme ještě tipy na několik městských pláží, které stojí za objevení. 

Reklama

Abyste však neřekli, že jsme vás odbyli jen staršími tipy, máme pro vás ještě čerstvý redakční výběr míst, kam se naši redaktoři a redaktorky letos vydávají za výtečnou gastronomií, zábavou nebo sportovním vyžitím, ale hlavně za vodou. 

Riviéra Brno 

Koupaliště Riviéra je už pár let vyhlášeným místem na letní městské koupání a pro letošní léto to dali v pěti stáncích dohromady s brněnskou barovou partou. Takže vám tady na deku umíchají drinky lidi ze 4pokojů, zařídí party jako v Super Pandě a postarají se i o vlastní vymazlenou pizzu. 

Letní koupaliště Ostrava-Poruba

Na největším koupališti ve střední Evropě je hned několik bazénů, tenisové kurty, minigolf, hřiště pro plážový volejbal, nohejbal, streetball nebo pétanque. V celém areálu je síť stánků s občerstvením, bufetů, restaurací a tropico barů včetně obrovského parkoviště i úschovny kol.

Beach Park Mlékojedy

A co třeba koupání na břehu zatopené pískovny v Mlékojedech u Neratovic se stálou letní scénou, která už od roku 2000 propojuje hudební a filmovou produkci se sportovním vyžitím. Přes den si užijete koupání a sportovní aktivity, večer si zatancujete na koncertě nebo na party pod vedením předních českých dýdžejů. Součástí celosezonního programu jsou také filmové čtvrtky.

Wakepark Náklo u Olomouce 

Cool sportovní a relaxační areál, který se pyšní průzračně čistou vodou jen patnáct minut od Olomouce. Navíc s vodním vlekem určeným pro nadšence wakeboardingu a vodního lyžování. Na nově vzniklých písčitých plážích se budete cítit jako u moře. Navíc mají půjčovnu paddleboardů, wake vybavení a neoprenů. Součástí je i bar s domácími limonádami, koktejly i občerstvením.

Koupaliště Balaton v Novém Hrozenkově

Valašské přírodní koupaliště u lesa je naprostým rájem. V areálu umělého jezera je hřiště na plážový volejbal a přes léto zde stává i cool bistro Baringotka.

Plovárna Jureček Říčany

Jezerní koupaliště s travnatou pláží a prvorepublikovou restaurací s rozlehlou terasou, kam chodil i Oldřich Nový, prostě musíte navštívit. Místo s tradicí, krásně opravenými prvorepublikovými šatnami a skvělou kuchyní v restauraci i u stánku dodá vašemu koupání ten pravý punc noblesy.