skip to main content

Inflace je jedna z největších hrozeb, v Česku bude sílit, předvídá bankéř Tomáš Spurný

9 minut čtení

Bankéř Tomáš Spurný Česku předvídá vyšší inflaci, nejasnou budoucnost a těžkou pozici ve světě. Ještě to ale můžeme změnit.

Reklama

Toto bystrého čtenáře trkne na první dobrou. Ten ještě bystřejší ale ví, že z logiky věci (čtěte: povahy obchodu) nemohlo být řečeno nic nad rámec dávno známých informací. Řeč je o tom, že na straně 50 najdete rozhovor s Ladislavem Bartoníčkem, který je v čele skupiny PPF, která se pokouší spojit Air Bank právě s Monetou, již řídí Tomáš Spurný. Že se oba potkali pár stran od sebe v zářijovém Forbesu, je věcí čiré náhody. To bychom měli disclaimer na úvod.

Reklama

Absolvent New York University a Columbia University má naprosto dokonalý manažerský životopis. Působil jako partner v poradenské společnosti McKinsey, byl finančním ředitelem Komerční banky, šéfoval slovenské VUB bance, maďarské CIB bance, maďarské pobočce Erste a mezi tím dokonce necelé dva roky působil jako CEO přímo v PPF. Posledních pět let je v čele tuzemské Moneta Money Bank – středně velké české banky, z níž chce udělat vyzyvatele bank největších.

Reklama
Reklama