Bez klidu. Donald Trump chce tvrdě potrestat Írán za to, že se podle něj nechce dost rychle domluvit na mírové dohodě. Američané tak opět zaútočili na Írán. A ano, ten hned reagoval odvetnými údery v Bahrajnu, Kuvajtu a Jordánsku.
Pro energii. Za osm miliard korun se vodní nádrž Orlík přemění na obrovské unikátní úložiště energie. Investici představil ČEZ s Povodím Vltavy a strojírenskou skupinou Wikov Group. Hotovo má být za sedm let.
S investory. Miliardář Jaroslav Strnad starší se pustil do vlastního investičního fondu. Dosud růst svého holdingu financoval výhradně z firemních zisků nebo bankovních úvěrů, teď míří na peníze privátních investorů z Česka i Evropy. Na jakou částku cílí?
Ještěže je čtvrtek. Až do úterý může být zase klid. Právě v úterky a středy totiž vypadává v Evropě signál GPS. Vědci nyní přišli na to, čím to je. Jejich pátrání by vydalo na orbitální detektivní román. Důkazy ukazují na jediného pachatele.
Hvězdy ze světa. Amerického prezidenta a jeho komentáře na imigranty nechme bez komentáře. Za mnohem větší pozornost stojí unikátní žebříček kolegů z amerického Forbesu, ve kterém ukazují 250 nejvýznamnějších žijících imigrantů v USA. Pozor! Je tam i jedna Češka.
Kdo si počká. Můj klient nespěchá, zněla slavná Gaudího věta, když se ho ptali na termín dokončení chrámu Sagrada Família v Barceloně. Sto let po jeho smrti nyní papež požehnal poslední, osmnácté věži ikonické stavby. Proč to trvalo tak dlouho?
Jako ve Vídni či Amsterdamu je v Praze velká poptávka po luxusních hodinkách Patek Philippe. Kdo si je chce pořídit, musí ale počítat s tím, že ho čeká delší cesta. Proč to tak je?
Kopačák. Taky to slovo nesnášíte? Každopádně fotbalový míč a souboj o něj bude mít teď velkou pozornost. Začíná mistrovství světa ve fotbale, můžou fotbalisti nakopnout i ekonomiku?
Krása a káva. V unikátním komplexu novoborského sídla sklářské firmy Lasvit vznikla nová kavárna. Je plná světel, dřeva i skla od špičkových světových designérů. Když člověk vejde, ani neví, co obdivovat dřív.
Konec. Zemřela Zdena Mašínová, bylo jí 92 let. Dcera generála Josefa Mašína, který za protektorátu bojoval v odboji proti nacistům, a sestra členů odbojové skupiny Josefa a Ctirada Mašínových, byla za komunistů pronásledována. Přečtěte si úžasný příběh jejího osudu, v němž se odráží celé století. Čest její památce.
Buďte taky stateční!
Pavla